Kde nás najdete

Kestřany – vesnice a obce v Jižních Čechách, v okrese Písek, nedaleko Ražic u soutoku Otavy a Blanice.

Objekt je částečně bezbariérově přístupný

Ideální též na výlet pro rodinu s dětmi

V celém objektu je zakázáno kouřit

Zvířata jen na vodítku

Nachází se zde i jedna geocache zařazena do série Filmová místa.

Na kole:

Do Kestřan vede cyklotrasa 1045. Kola je možnost ponechat v infokoutku.

Pěšky:

Kolem areálu obou tvrzí v Kestřanech a zámku vede žlutá a modrá turisticky značená trasa; modrou se dostanete do Kestřan z Písku, náměstí (12 km) přes koupaliště v Písku (10 km), Čertovu strouhu (7 km), Čalovnu, rybník (5,5 km) a kótu Na Ovčíně, rozc. (2,5 km), z opačného směru se dostanete z místa památné bitvy u Sudoměře – Žižkův pomník (6 km), přes Sudoměř, ŽST (4,5 km), Velký Martovec, rybník (2,5 km) a Lhoty u Kestřan, rozcestí (2 km), žlutá trasa začíná v Kestřanech a pokračuje kolem Písku severním směrem až na rozcestí V Živci východně od Písku.

Autem:

Z Písku směrem na Kestřany a Štěkeň. Tvrze se nacházejí u hlavní silnice procházející obcí, poblíž náměstíčka a kostela. Objekty nelze přehlédnout, tvrze se nachází za zámkem, ze silnice jsou dobře viditelné.
Parkování: neplacené, vedle zámku a zámecké zahrady nebo na parkovišti před prodejnou Jednota (100 m od vstupu na tvrz).

Autobusem:

přímo ke kostelu v Kestřanech, který se nachází naproti zámku. Ve vzdálenosti cca 100 metrů od kostela se již nachází obě tvrze.

Vlakem:

Nejbližší železniční stanice – Sudoměř u Písku, odkud pěšky po modré. Další varianta je zastávka Ražice na té samé trati, odkud jděte po silnici směrem na Sudoměř a asi po 1,5 km odbočte vpravo po silnici do Kestřan.