Podpořte nás

Dobrovolnictví

Hledáme dobrovolníky, kteří za nocleh a stravu budou ochotni přiložit ruku k dílu a pomoci s obnovou tvrze a celého areálu. Práce je hodně a za každou pomoc budeme rádi.

I naše bylinková zahrádka vyžaduje údržbu. Nehledě na potřebu úklidu tvrze před a po akci.

Větší akce jsou vypsány v Kalendáři akcí či na Facebooku, ale pokud chcete, můžete přijet kdykoliv, jsme tu stále. Stačí se když tak předem ohlásit mailem či telefonicky.

Zároveň poptáváme všechny nadšence do středověku, kteří by se chtěli zúčastnit našeho projektu Kestřanské manství.

Kestřanské manství

Kestřanské manství vzniklo z lidí, kteří se zde setkávají nejčastěji. Spojuje nás zájem o středověk, ať už profesní, či laický. Časté dohady a teorie nás přirozeně vedly k tomu některé záležitosti odzkoušet. Na základě takovéto experimentální archeologie vzniklo v roce 2013 uskupení lidí, kteří se rozhodli, kromě pomoci s rekonstrukcí tvrze, prezentovat středověký život v rámci programů pořádaných na tvrzi, nebo na historických akcích po celé republice. Setkávání s dalšími lidmi stejných zájmů, se ukázalo jako velice obohacující.

Naše aktivity se zaměřují převážně na třetí čtvrtinu 15. století, která byla ze stavebně historického hlediska na tvrzi významnou.

Zajímáme se o řemesla, dobovou kuchyni, tehdy dostupné a používané materiály. Opíráme se nejen o zkušenosti známé a vyčtené, ale i bezprostřední poznatky z nálezů a výzkumu na tvrzi, jakožto i z přímého použití replik a materiálů v terénu.

V neposlední řadě nás zajímá i bojová pohotovost, načež jsme přijali nabídku Slánské roty k účasti v zemské hotovosti.